Akce


23. května                        Zdravé svačinkyCo je a co není ve škole důležité a jak se to pozná? Co to znamená studijní autonomie a jak s ní pracovat? Od prvňáčka po deváťáka - ochutnávka toho, co se v brněnské ScioŠkole může s dětmi dít. Bez známek, ale přesto s hodnocením - jak se v tom vyznat? Všechno na co jsme se chtěli zeptat, ale zatím nikdo nám na to neodpověděl. ...

Naše milé Robátko letos slaví 10let od založení. 7. září pořádá narozeninovou oslavu a Vy jste na ni srdeční zváni.

Harmonogram akce
9:30-10:30 Víla Lila čte dětem
14:00 - 15:30 Výtvarný workshop I. (Pískujeme obrázky)
14:00 - 17:00 Malování na obličej
14:00 -18:00 Dopravní hřiště s Polníčkem
15:00 Divadlo o Perníkové chaloupce
16:00...

Opět se nám rok s rokem sešel a my hledáme maminky, pro vedení dopoledních herniček v příštím školním roce.
Dopolední herničky patří v Robátku mezi tradiční programy. Pro jeho zajištění neustále hledáme maminky na mateřské nebo rodičovské dovolené, které by měli zájem podílet se na vytváření programu v našem centrum.

Vyhlašujeme letní výtvarnou soutěž o umělecké barvičky. Téma soutěže je netradiční dort pro Robátko k jeho narozeninám. Výsledek soutěže vyhlásíme a vyhodnotíme 7.9.2019 na narozeninové oslavě Robátka.

Uprostřed léta 3. srpna budeme v Robátku tvořit krásné květinové čelenky, věnečky, gumičky a spoustu jiných krásných vlasových doplňků.

Přihlášky na akci jsou do 1.8. 2019 na e-mail uvedený v letáčku.

Přijďte si vyzkoušet, připravit jednoduché, chutné a především zdravé letní saláty, které jsou vhodné jako doplněk k obědu, ale dobře sehodí i jako samostatná večeře. Těšit se můžete na vyzkoušení přípravy salátů, ochutnávku a výklado vhodných principech letního stravování.

V termínu 15.7. - 19.7. 2019 proběhne v Robátku příměstský tábor Věda nás Baví! Na táboře si děti vyzkouší skvělé pokusy a seznámí se s vědeckými praktikami.

Na semináři se naučíte techniky, které Vám umožní hravě zvládnout stres. Řekneme si co stres je, jak ho odbourávat a jak s ním pracovat a rychle ovládnout.

Zdravá nožka

27.05.2019
Problematika dětské nohy je v současné době velmi diskutovaným tématem, pokud vás zajímá, jak se dětská noha vyvíjí, na co všechno má vliv, jaké jsou nejčastější deformity, jak je řešit, do čeho děti obouvat a mnoho dalšího zveme Vás na dvě prakticky zaměřené přednášky s fyzioterapeutkou Mgr. Lenkou Jakubíčkovou věnované dětské nožce.

Dozvíme se o...

Muzikohrátky

14.05.2019

Pojďme objevovat zvuky kolem nás pomocí tradičních i netradičních hudebních nástrojů z celého světa. Děti prožijí hudbu pasivně, relaxačně i aktivně. Na krátkém příběhu se děti seznámí s hudebními nástroji a následně si je budou moci i vyzkoušet.

Kapacita omezena. Nutné se přihlásit na email: pfoldy@seznam.cz

Zveme Vás na přednášku o spánku u dětí Prosím spinkej. Přednáška se uskuteční 13. května v 16:00. Na akci je potřeba se předem přihlásit.

Prodávající si mohou svá místa chystat od 13:00. Akce je bez poplatků. Nejedná se o komerční prodej. Za své věci si každý odpovídá sám.

Ve středu 17. dubna bude v Robátku od 10:00 probíhat Screeningové vyšetření zraku u dětí. Na akci je nutné se předem přihlásit na e-mail andrea.jerabkova@email.cz

O Zajíčkovi

01.04.2019

1. dubna v 9:30 Vám Divadlo Sandry Riedlové zahraje pohádka O Zajíčkovi. Loutková pohádka plná krásné hudby a písniček, kde se odvážný zajíček potkává s různými zvířátky.

Ve čtvrtek 28.3. od 17:30 proběhne další tvořivý workshop od autorky programu "Každý je originál". Na programu se naučíme jak poznat co vlastně od života chceme a jak v něm naleznout klid a radost.

Arteterapie

27.03.2019

27. března od 17:30 bude v Robátku probíhat arteterapie. Co je arteterapie? Malování podle intuice. Jak můžete zlepšit arteterapií svůj život? Jak zůstat v harmonii sám se sebou.

22. a 23. března 2019 budete mít možnost navštívit dva kurzy a přednášku se zaměřením na zdravý zrak. Kurzy jsou rozdělené na děti a dospělé. Podrobnější informace o každém z kurzů se dozvíte na jeho letáčku. Na všechny akce je potřebné se předem přihlásit u pána Krátkého, který je specialista na zrak a člen společnosti lepší oči z. s.

Na jarní rovnodennost budeme v Robátku odemykat jaro a společně jej přivítáme. Těšit se můžete na zábavné úkoly pro děti. Každý si odnese malý dáreček. Další informace o akci budou zveřejněny v následujících dnech.

Víte jaké jsou Vaše silné stránky? Znáte svůj talent? Tuto možnost poznání sebe sama budete mít 14. března od 17:30 v Robátku.

Přijďte si s námi vyrobit originální lapač snů nebo navléknout náramek z minerálních korálků :) Pavučina snů nebo také lapač snů napomáhá klidnému snění. Takto vyrobenému lapači předáváte svou energii a lásku.

V úterý 5.3. 2019 od 9:30 do 11:00 se bude konat v MC Robátko workshop zdravého vaření, kterým Vás bude provádět odbornice na výživu a zdravého životního stylu Tereza Kukol.

Tvorba mandal

27.02.2019

Ve středu 27. února od 17:30 můžete navštívit jedinečný výtvarný seminář pro dospělé. Workshop pro Vás připravila malířka a arteterapeutka Lenka Singerová https://www.lenkasingerova.cz/

Tvoříte rádi? Zajímá vás, co je to mandala? Jak vám může pomoci v různých oblastech života? Chcete se naučit kreslit vlastní mandaly?

Pískování obrázků nebo-li malování pískem je velice populární aktivita. Můžete si jí vyzkoušet 23.2. 2019 od 16:00 v Robátku. Pískování je opravdu jednoduché a každý jej zvládne. Malé děti jej s pomocí rodičů hravě zvládnou.

Na přání se v lednu otevře uzavřený kurz na "Posíleni pánevního dna"' a hlubokých břišních i zádových svalů. Ukážu a vysvětlím vám co a jak, jak správně pracovat s pánevním dnem při běžných denních aktivitách, apod. Kapacita omezena! ;-)

Tradiční zpívání v kostele na Štědrý den v kostele v Židlochovicích.