Akce


Program 2020

5. října         Čím žije podzim (Exkurze, Moravský kras)
Na semináři se naučíte techniky, které Vám umožní hravě zvládnout stres. Řekneme si co stres je, jak ho odbourávat a jak s ním pracovat a rychle ovládnout.

Zdravá nožka

27.05.2019
Problematika dětské nohy je v současné době velmi diskutovaným tématem, pokud vás zajímá, jak se dětská noha vyvíjí, na co všechno má vliv, jaké jsou nejčastější deformity, jak je řešit, do čeho děti obouvat a mnoho dalšího zveme Vás na dvě prakticky zaměřené přednášky s fyzioterapeutkou Mgr. Lenkou Jakubíčkovou věnované dětské nožce.

Dozvíme se o...

Muzikohrátky

14.05.2019

Pojďme objevovat zvuky kolem nás pomocí tradičních i netradičních hudebních nástrojů z celého světa. Děti prožijí hudbu pasivně, relaxačně i aktivně. Na krátkém příběhu se děti seznámí s hudebními nástroji a následně si je budou moci i vyzkoušet.

Kapacita omezena. Nutné se přihlásit na email: pfoldy@seznam.cz

Zveme Vás na přednášku o spánku u dětí Prosím spinkej. Přednáška se uskuteční 13. května v 16:00. Na akci je potřeba se předem přihlásit.

Prodávající si mohou svá místa chystat od 13:00. Akce je bez poplatků. Nejedná se o komerční prodej. Za své věci si každý odpovídá sám.

Ve středu 17. dubna bude v Robátku od 10:00 probíhat Screeningové vyšetření zraku u dětí. Na akci je nutné se předem přihlásit na e-mail andrea.jerabkova@email.cz

O Zajíčkovi

01.04.2019

1. dubna v 9:30 Vám Divadlo Sandry Riedlové zahraje pohádka O Zajíčkovi. Loutková pohádka plná krásné hudby a písniček, kde se odvážný zajíček potkává s různými zvířátky.

Ve čtvrtek 28.3. od 17:30 proběhne další tvořivý workshop od autorky programu "Každý je originál". Na programu se naučíme jak poznat co vlastně od života chceme a jak v něm naleznout klid a radost.

Arteterapie

27.03.2019

27. března od 17:30 bude v Robátku probíhat arteterapie. Co je arteterapie? Malování podle intuice. Jak můžete zlepšit arteterapií svůj život? Jak zůstat v harmonii sám se sebou.

22. a 23. března 2019 budete mít možnost navštívit dva kurzy a přednášku se zaměřením na zdravý zrak. Kurzy jsou rozdělené na děti a dospělé. Podrobnější informace o každém z kurzů se dozvíte na jeho letáčku. Na všechny akce je potřebné se předem přihlásit u pána Krátkého, který je specialista na zrak a člen společnosti lepší oči z. s.

Na jarní rovnodennost budeme v Robátku odemykat jaro a společně jej přivítáme. Těšit se můžete na zábavné úkoly pro děti. Každý si odnese malý dáreček. Další informace o akci budou zveřejněny v následujících dnech.

Víte jaké jsou Vaše silné stránky? Znáte svůj talent? Tuto možnost poznání sebe sama budete mít 14. března od 17:30 v Robátku.

Přijďte si s námi vyrobit originální lapač snů nebo navléknout náramek z minerálních korálků :) Pavučina snů nebo také lapač snů napomáhá klidnému snění. Takto vyrobenému lapači předáváte svou energii a lásku.

V úterý 5.3. 2019 od 9:30 do 11:00 se bude konat v MC Robátko workshop zdravého vaření, kterým Vás bude provádět odbornice na výživu a zdravého životního stylu Tereza Kukol.

Tvorba mandal

27.02.2019

Ve středu 27. února od 17:30 můžete navštívit jedinečný výtvarný seminář pro dospělé. Workshop pro Vás připravila malířka a arteterapeutka Lenka Singerová https://www.lenkasingerova.cz/

Tvoříte rádi? Zajímá vás, co je to mandala? Jak vám může pomoci v různých oblastech života? Chcete se naučit kreslit vlastní mandaly?

Pískování obrázků nebo-li malování pískem je velice populární aktivita. Můžete si jí vyzkoušet 23.2. 2019 od 16:00 v Robátku. Pískování je opravdu jednoduché a každý jej zvládne. Malé děti jej s pomocí rodičů hravě zvládnou.

Na přání se v lednu otevře uzavřený kurz na "Posíleni pánevního dna"' a hlubokých břišních i zádových svalů. Ukážu a vysvětlím vám co a jak, jak správně pracovat s pánevním dnem při běžných denních aktivitách, apod. Kapacita omezena! ;-)

Tradiční zpívání v kostele na Štědrý den v kostele v Židlochovicích.

V areálu Robertovy vily se můžete těšit v neděli 9.12. 2018 na předvánoční odpoledne. Začneme ve 14:00 v zahradě zdobením stromečku pro zvířátka, kam je potřeba donést si vlastní materiál (ovoce, zeleninu, semínka nebo lojové koule).

V sobotu 10. listopadu proběhne v Robátku kurz zrakového cvičení pro dospělé. Díky aplikování speciální metody docílíte kvalitnějšího zraku.

V pátek 9. listopadu bude v Robátku probíhat zrakové cvičení pro děti. Speciálním cvičením očí dochází k nápravě zraku.

Bazárek se uskuteční 27.10. od 14:00 do 17:00 v Sokolovně v Židlochovicích. Těšíme se na Vás!

Automatická intuitivní kresba je druhem terapie při které se naučíte vytvářet léčebné obrázky. Obrázky lze používat ke zlepšení životní situace ve které se jejich nositel používá. Intuitivní kresba Vám pomůže například s nadváhou, vztahy atd.

V letošním roce bude tradiční bazárek probíhat v prostorách Sokolovny v Židlochovicích (Masarykův kulturní dům). Přijďte se podívat, prodávat a kupovat. Těšíme se na Vás!

S nástupem moderních technologii začali děti trávit svůj volný čas u mobilů, tabletů a počítačů. Rodiče se tak ocitají v situaci kdy si kladou otázku zda děti od přístrojů odhánět nebo jim dopřát volnost. Digitální technologie a její vliv na děti bude téma semináře, kterým nás provede Martin Drnek lektor ze společnosti Scio.

Víš přesně jak probíhá maturita? Bojíš se že jí nezvládneš? Nebo jen nevíš na co se připravit? Tereza Vápeníková ze společnosti TUTOR poradí jak se na zkoušku z dospělosti připravit a úspěšně jí zvládnout.

Jarní aromaterapie bude věnovaná péči o pokožku po zimě. Povíme si jak na jarní únavu a naučíme se uvolňující masáž ruky. Samozřejmě nebude chybět výroba domácí kosmetiky. Tentokrát si vyrobíme éterické oleje a peeling.