Už se znáte s Robátkem ?

Mateřské centrum Robátko je spolek založený z iniciativy rodičů, kteří ve městě postrádali pravidelné aktivity pro nejmenší děti. V letošním roce od založení Robátka uplyne deset let. Během této doby centrum prošlo řadou změn. Stěhovalo se, zapojilo do několika projektů, změnil se tým lidí. I přes všechny změny Robátko stále navštěvuje víc a více rodičů.

V letošním školním roce jsme zaznamenaly nárůst registrovaných členů Robátka a to o 50%. Do dopolední Herničky vyhledávají rodiče dětí nejen z Židlochovic ale i z okolních vesnic. Nejvíce je Robátko populární v Hrušovanech odkud pochází nejvíce návštěvníků.

Robátko navštěvují nejvíce maminky, které jsou na mateřské dovolené. Není ovšem výjimkou když do Herničky zavítá tatínek nebo babička. Herničky probíhají téměř po celý týden. V pondělí můžete navštívit speciální anglickou herničku. Ve středu a ve čtvrtek probíhají herničky zaměřené na básničky, říkánky a kolektivní hry. Od února se opět můžete těšit na Barevnou herničku plnou malování.

Kromě pravidelného programu probíhají i přednášky, workshopy, a další zajímavé programy jak pro rodiče tak děti. V únoru se můžete těšit na pískování obrázků, které zvládnou vytvořit děti v jakémkoliv věku. V březnu se naučíme připravovat zdravé svačinky pro děti. Budeme je společně vařit a ochutnávat.

Velké díky patří všem, kteří o Robátko pečují a podílejí se na jeho chodu. Další díky je pro děti, maminky, tatínky, a další rodinné příslušníky, kteří Robátko navštěvují. Jen díky Vám se Robátko může stále měnit. A jaké budou další změny záleží jen na Vás!

Děkujeme Všem, kteří Robátko navštěvují.