Kravička Evička

25.10.2020

Kravička Evička, je veselá kravička, žijící na statku. Má spoustu kamarádů a dějí se jí zajímavé dobrodružství. Hodně ráda si hraje. Proto si pro Vás připravila zábavné úkoly. Úkol č. 1. (Pro malé děti)
Milé děti,
Kravička Evička, dostala hlad. Je smutná protože neví, jaké jídlo si má k obědu vybrat. Co kravičky, papají? Z jakého jídla Evičce nebude špatně a pochutná si na něm? 

-- 

Drazí rodičové,
tento list můžete dětem vytisknout nebo jim ho ukázat na displeji. Řekněte dětem, co krávy jedí a co je pro ně škodlivé. Můžete přidat zajímavost, že krávy mají čtyři žaludky.


Úkol č.2 (Pro malé děti)
Milé děti,
Kravička Evička Vám moc děkuje. Tráva jí k obědu moc chutnala, a ani bříško jí nebolelo. Evička je teď spokojená.
Proto má pro Vás odměnu. Nechala Vám v ledničce něco co lidem dává. Je to tekuté a bílé. Nápovědu na to co hledat vidíte na obrázku.

Honem, běžte se povívat! Maminka, Vám z toho určitě ráda udělá krupičnou kaši.

--
Drazí rodičové,
v tomto úkolu, můžete dětem říct něco o hospodářských zvířatech a jejich užitku pro lidi. Vysvětlete odkud, se bere mléko nebo vajíčka. V tomto úkolu, budou děti hledat mléko, které jim Evička "dala" za odměnu. Pomozte dětem mlíčko u Vás doma najít. Závěrem si z mléka můžete společně uvařit něco dobrého. Budeme rádi, když se o své kuchařské umění s námi podělíte :)

Hodně zábavy!


Úkol č.3 (Pro malé děti)
Milé dětičky,
Kravička Evička si pro Vás připravila obrázek k vymalování. Vybarvěte louku kde Evička s kamarády bydlí.

--

Drazí rodičové,
tento obrázek dětem vytiskněte. Obrázek je jako klasický obrázek k vybarvování.
Hodně zábavy


Úkol č.4. (Děti od 2 let)
Milé dětičky,
Kravička Evička si vesele skotačila na své louce. Když v tom uviděla motýlka. Motýlek se jí moc líbil a Evička pozorovala jak letí. A tak se rozhodla že za motýlkem bude utíkat. Kam letěl motýlek, tam běžela Evička. Po chvilce uviděla další zvířátko a začala napodobovat jeho pohyb. Až byla Evička unavená sedla si do trávy a dívala se jak její hru ostatní zvířátka zkoušení hrát. Zkuste prstem napodobit pobyl Evičky.

--

Drazí rodičové,
tento list dětem bude třeba vytisknout. Cvičení je zaměřené na rozvoj jemné motoriky. Děti se budou prstem pohybovat na papíře. Prst je třeba posunovat po čarách, které značí pohyb zvířátek.
Hodně zábavy