Akce


23. května                        Zdravé svačinkyLámete si hlavu jakou dobrůtku připravit dětem na svačinu? Aby svačinka byla chutná a zdravá zároveň? Na workshopu Zdravé svačinky, si představíme jak udělat zdravou a vyváženou svačinu. Těšit se můžete na mini kuchařku s recepty nebo interaktivní prohlídku jídla.

Letní příměstský tábor "Najdi svoje umění" je zaměřený na všechny výtvarné disciplíny. Kromě tradičních technik jako je malba se můžete těšit i na grafiku nebo ilustraci. Dotkneme se, ale třeba i méně známých technik. Přeci jen budeme hledat to umění, které každému nejvíce vyhovuje a v čem vyniká. Naučíme se na umění koukat a přemýšlet jako...

Na rok 2022 jsme pro Vás v Robátku připravili cyklus aktivit věnované Tibetu. Těšit se můžete na cestopisné přednášky, workshopy, představení tibetské kultury, nebo filmy a výstavu. Začátek bude na Den Tibetu 10. března.

Na semináři se naučíte základy zdravého přirozeného zraku, bezprostředně prožijete možnost lepšího vidění a uvolnění nejen očí. Seznámíte se s tím, jak pracovat s centrálním a periferním viděním, jak zlepšit adaptaci na světelné podmínky, jak zlepšit spolupráci očí (skvělé pro šilhání a tupozrakost v každém věku), jak zajistit dostatek krve do...

Co dělat, když děti pořád koukají do mobilu? Co dělat, když oční lékař už předepsal brýle?

Zveme Vás na vernisáž prací dětí z jarního příměstského tábora "Najdi svoje umění". Přijděte se podívat na obrazy, které děti vytvořily.

Ve zhruba 60 minutách Vám povím něco o tom, co to koučování je, kde se
vzalo, co to vlastně znamená a jak se tato profese používá. Řekneme si
něco málo v jakých situacích lze koučovat a kdy je potřeba vyhledat
jiné způsoby řešení svých otázek. Povíme si také o tom, pro koho
koučink je, kdo jsou klienti kouče, jak takový kouč pracuje, čím se...

Honza Musil je cestopisný fotogram, který jak sám říká vypráví o příbězích světa. Na den Tibetu nám bude vyprávět o své cestě do Asie, svých zážitcích a příbězích, které zažil.

Jarní příměstský tábor "Najdi svoje umění" je zaměřený na všechny výtvarné disciplíny. Kromě tradičních technik se můžete těšit i na grafiku nebo ilustraci. Dotkneme se, ale třeba i méně známých technik. Přeci jen budeme hledat to umění, které každému nejvíce vyhovuje a v čem vyniká. Naučíme se na umění koukat a přemýšlet jako skuteční...

Hledáme lektory na vedení dopolední herničky ve středu a v pátek. Herničky probíhají jednou týdne od 9:30 do 11:00. Jedná se o příjemné chvíle s dětmi a maminky na mateřské dovolené.

Čím žije podzim? Jak se připravují zvířata a stromy na zimu? Budeme hledat hmyz ukrytý ve štěrbinách, poletíme se stěhovavými ptáky do teplých krajin a veverkám nanosíme oříšky do spižíren v lese. Na procházce podzimní přírodou si vytvoříme podzimní les ze spadaného listí. A památku na svět ptáků si odneseme také domů.

Kdy: 13.7. - 17.7.2020
Kde:
Mateřské centrum Robátko
Pro koho: Tábor je ideální pro všechny zvídavé žáky prvního stupně ZŠ, 6 - 12 let (doporučujeme po absolvování první třídy).
Kontakt: www.vedanasbavi.cz
Cena: Na webu organizace

Srdečně Vás zveme na workshop, na kterém budeme vyrábět náramky z minerálů a kamenů. Na akci je potřeba přihlásit předem. Nebojte se a dorazte i s dětmi :)

Kdy: sobota 6. června od 14:00 do 17:00
Kde: Areál Robertovy Vyly v Židlochovicích, Nádražní 232
Kontakt: Andrea Stejskalová a.stejska@seznam.cz

Autorské divadelní představení s herci a loutkami, pro děti ve věku od 2 do 8 let. Příběh vypráví o malém svišťovi, který neumí pískat. Tak moc se snaží a stále žádný hvizd. Je vůbec svišť? Vždyť se mu posmívají i kamarádi. V pytlákově batohu se Pištík dostává do lidského světa, kde potkává spoustu "velkých svišťů", kteří pískají o...

Čekají na Vás zábavné úkoly díky, kterým pomůžeme Jarní Víle s přivoláním jara.

Kdy: 8. prosince 2019 od 15:00
Kde: Nádražní 232, Židlochovice (Prostor dětského pěveckého sboru)
Cena: Členské rodiny 50 Kč na osobu, ostatní 80 Kč na osobu

Prodej lístků na místě.

Kdy: úterý 3. prosince 2019 od 9:30 do 11:00
Kde: Nádražní 232, Židlochovice
Cena: 100 - 170 Kč pouze za použitý materiál, vstup je zdarma
Kontakt: GMaleckova@seznam.cz

Milí,
vyrobíme si skvělý šampon vhodný i pro citlivou pokožku, praktický na cesty a bez obalu! Pak účinný deodorant a voňavé tělové máslo k sežrání.

Workshop zdravého vánočního cukroví, tentokrát nepečené. Připravte se na Vánoce a překvapte svoji rodinu zdravým nepečeným cukrovím, workshop, který Vás něco naučí. Přijďte se naučit zdravé, rychlé vánoční cukroví, tištěné recepty jsou součástí.

Víte jak správně probíhá vývoj řeči u dětí ? A jak rozpoznat zda se řeč vyvíjí správě ? To vše a mnohem víc si zodpovíme na přednášce s logopedkou.

Přednáška se koná 30. října v 17:30 v Robátku. Těšíme se na Vás!

Zažíváte stresové situace? Chcete poznat techniky k jejich lepšímu zvládnutí? Co konkrétně Vás stresuje? Co z toho, co Vás stresuje, můžete a co nemůžete ovlivnit? Jak se tento stav stresu u Vás projevuje? Máte chuť naučit se některé účinné techniky pro zvládání stresu?

Kdy: 19. října 2019 od 14:00 do 17:00
Kde: Kulturní sál Sokolovna Židlochovice
Za kolik? Vstup na akci je zdarma
Kontakt: Andrea Stejskalová, 723 400 915, astejskalova@seznam.cz

Pro prodejce
- Své věci si můžete chystat od 13:00.
- Na Bazárek jako prodejce není nutná předchozí registrace.
- Nejedná se o komerční prodej!

Předprodej ve středeční herničce nebo na místě. Kapacita je omezena. Představení je vhodné pro děti od 2 let.