Akce


V roce 2019 Robátko oslaví 10 let od založení. Oslava proběhne 6.-7. září 2019. Děkujeme že nás podporujete už 10 let! :-)

Program 2019

23. července          Co takhle dát si salát?

3. srpna           Výroba čelenek a věnečků do vlasů 
7. srpna            Feng Shui

1. září               Výtvarná soutěž
7. září               Robátko všechno nejlepší!

26. září            Scio škola

17. října            Co to znamená když se řekne montessori 
24. října           Jak zvládat stres? - Prožitkový seminář
30. října           Logopedie u Vašeho dítěte


Naše milé Robátko letos slaví 10let od založení. 7. září pořádá narozeninovou oslavu a Vy jste na ni srdeční zváni. Těšit se můžete na přednášky, workshopy, programy pro děti a dospělé. Přesnější program bude upřesňován.

Opět se nám rok s rokem sešel a my hledáme maminky, pro vedení dopoledních herniček v příštím školním roce.
Dopolední herničky patří v Robátku mezi tradiční programy. Pro jeho zajištění neustále hledáme maminky na mateřské nebo rodičovské dovolené, které by měli zájem podílet se na vytváření programu v našem centrum.

Vyhlašujeme letní výtvarnou soutěž o umělecké barvičky. Téma soutěže je netradiční dort pro Robátko k jeho narozeninám. Výsledek soutěže vyhlásíme a vyhodnotíme 7.9.2019 na narozeninové oslavě Robátka.

Uprostřed léta 3. srpna budeme v Robátku tvořit krásné květinové čelenky, věnečky, gumičky a spoustu jiných krásných vlasových doplňků.

Přihlášky na akci jsou do 1.8. 2019 na e-mail uvedený v letáčku.

Přijďte si vyzkoušet, připravit jednoduché, chutné a především zdravé letní saláty, které jsou vhodné jako doplněk k obědu, ale dobře sehodí i jako samostatná večeře. Těšit se můžete na vyzkoušení přípravy salátů, ochutnávku a výklado vhodných principech letního stravování.

V termínu 15.7. - 19.7. 2019 proběhne v Robátku příměstský tábor Věda nás Baví! Na táboře si děti vyzkouší skvělé pokusy a seznámí se s vědeckými praktikami.

Na semináři se naučíte techniky, které Vám umožní hravě zvládnout stres. Řekneme si co stres je, jak ho odbourávat a jak s ním pracovat a rychle ovládnout.

Zdravá nožka

27.05.2019
Problematika dětské nohy je v současné době velmi diskutovaným tématem, pokud vás zajímá, jak se dětská noha vyvíjí, na co všechno má vliv, jaké jsou nejčastější deformity, jak je řešit, do čeho děti obouvat a mnoho dalšího zveme Vás na dvě prakticky zaměřené přednášky s fyzioterapeutkou Mgr. Lenkou Jakubíčkovou věnované dětské nožce.

Dozvíme se o...

Muzikohrátky

14.05.2019

Pojďme objevovat zvuky kolem nás pomocí tradičních i netradičních hudebních nástrojů z celého světa. Děti prožijí hudbu pasivně, relaxačně i aktivně. Na krátkém příběhu se děti seznámí s hudebními nástroji a následně si je budou moci i vyzkoušet.

Kapacita omezena. Nutné se přihlásit na email: pfoldy@seznam.cz

Zveme Vás na přednášku o spánku u dětí Prosím spinkej. Přednáška se uskuteční 13. května v 16:00. Na akci je potřeba se předem přihlásit.

Prodávající si mohou svá místa chystat od 13:00. Akce je bez poplatků. Nejedná se o komerční prodej. Za své věci si každý odpovídá sám.

Ve středu 17. dubna bude v Robátku od 10:00 probíhat Screeningové vyšetření zraku u dětí. Na akci je nutné se předem přihlásit na e-mail andrea.jerabkova@email.cz

O Zajíčkovi

01.04.2019

1. dubna v 9:30 Vám Divadlo Sandry Riedlové zahraje pohádka O Zajíčkovi. Loutková pohádka plná krásné hudby a písniček, kde se odvážný zajíček potkává s různými zvířátky.

Ve čtvrtek 28.3. od 17:30 proběhne další tvořivý workshop od autorky programu "Každý je originál". Na programu se naučíme jak poznat co vlastně od života chceme a jak v něm naleznout klid a radost.

Arteterapie

27.03.2019

27. března od 17:30 bude v Robátku probíhat arteterapie. Co je arteterapie? Malování podle intuice. Jak můžete zlepšit arteterapií svůj život? Jak zůstat v harmonii sám se sebou.

22. a 23. března 2019 budete mít možnost navštívit dva kurzy a přednášku se zaměřením na zdravý zrak. Kurzy jsou rozdělené na děti a dospělé. Podrobnější informace o každém z kurzů se dozvíte na jeho letáčku. Na všechny akce je potřebné se předem přihlásit u pána Krátkého, který je specialista na zrak a člen společnosti lepší oči z. s.

Na jarní rovnodennost budeme v Robátku odemykat jaro a společně jej přivítáme. Těšit se můžete na zábavné úkoly pro děti. Každý si odnese malý dáreček. Další informace o akci budou zveřejněny v následujících dnech.

Víte jaké jsou Vaše silné stránky? Znáte svůj talent? Tuto možnost poznání sebe sama budete mít 14. března od 17:30 v Robátku.

Přijďte si s námi vyrobit originální lapač snů nebo navléknout náramek z minerálních korálků :) Pavučina snů nebo také lapač snů napomáhá klidnému snění. Takto vyrobenému lapači předáváte svou energii a lásku.

V úterý 5.3. 2019 od 9:30 do 11:00 se bude konat v MC Robátko workshop zdravého vaření, kterým Vás bude provádět odbornice na výživu a zdravého životního stylu Tereza Kukol.

Tvorba mandal

27.02.2019

Ve středu 27. února od 17:30 můžete navštívit jedinečný výtvarný seminář pro dospělé. Workshop pro Vás připravila malířka a arteterapeutka Lenka Singerová https://www.lenkasingerova.cz/

Tvoříte rádi? Zajímá vás, co je to mandala? Jak vám může pomoci v různých oblastech života? Chcete se naučit kreslit vlastní mandaly?

Pískování obrázků nebo-li malování pískem je velice populární aktivita. Můžete si jí vyzkoušet 23.2. 2019 od 16:00 v Robátku. Pískování je opravdu jednoduché a každý jej zvládne. Malé děti jej s pomocí rodičů hravě zvládnou.

Na přání se v lednu otevře uzavřený kurz na "Posíleni pánevního dna"' a hlubokých břišních i zádových svalů. Ukážu a vysvětlím vám co a jak, jak správně pracovat s pánevním dnem při běžných denních aktivitách, apod. Kapacita omezena! ;-)

Tradiční zpívání v kostele na Štědrý den v kostele v Židlochovicích.

V areálu Robertovy vily se můžete těšit v neděli 9.12. 2018 na předvánoční odpoledne. Začneme ve 14:00 v zahradě zdobením stromečku pro zvířátka, kam je potřeba donést si vlastní materiál (ovoce, zeleninu, semínka nebo lojové koule).

V sobotu 10. listopadu proběhne v Robátku kurz zrakového cvičení pro dospělé. Díky aplikování speciální metody docílíte kvalitnějšího zraku.