Pejsek Čmuchálek

27.10.2020

Pejsek Čmuchálek má neobyčejně silný čuch. Jako mladý pes pracoval u policie a pomáhal jim řešit složité případy. Čmuchálek rád chodí na procházky do přírody.


Úkol č.1. (Pro malé děti)
Milé dětičky,
Pejsek Čmuchálek, se rozhodl že se přestěhuje do nového domova. rozmýšlí se, jaký domeček si má pořídit. Chce aby se do domečku celý vešel, nebyla mu v něm zima a nemusel se bát. Který domeček je pro pejsky vhodný? 

--

Drazí rodičové,
tento list můžete dětem vytisknout nebo jim ho ukázat na displeji.
 S dětmi si popovídejte kde různá zvířata bydlí a jaké pelíšky jim lidé poskytují. Pes = bouda, rybičky ˇ= akvárko, voda, ohrada = hospodářská zvířata.Úkol č.2. (0-5 let)
Milé dětičky, 
Pejsek Čmuchálek si vyšel na procházku do lesa. A položil si několik otázek. Dokážete na ně najít správnou odpověď ? Aby jste věděli, co v lese viděl, tak Vám to nakreslili. Podívejte se na obrázek a zkuste říct:
1) Kolik je šišek na stromě ?
2) Kde Čmuchálek odpočívá ?
3) Letí v lese ptáci ?
4) Našli jste všechny houby ?
5) Co dělá sova ?

--

Drazí rodičové, 
podívejte se společně s dětmi na obrázek. Pokládejte dětem různé otázky (viz. otázky Pejska Čmuchálka) a společně hledejte správnou odpověď.


Úkol č.3 (Od 3 let)
Milé dětičky,
Pejsek Čmuchálek má pro Vás další úkol. Spojte čísla na obrázku. Jaké zvířátko je na obrázku?

--

Drazí rodičové,
tento list, je  vhodný dětem vytisknout. Děti budou čísla spojovat. Výsledný obrázek je šnek.


Úkol č.4. (Od 3 let)
Milé dětičky,
Čmuchálek si hrál na dvorku. A napadlo ho si z Vás udělat trochu legraci. Začal se schovávat a měnit věci kolem. Dokážete na obrázku najít 10 rozdílů/změn, které Čmuchálek udělal?

--

Drazí rodičové,
doporučujeme tento list vytisknout. Děti hledají celkem 10 rozdílů. Puntíky na Pejskovi se počítají za jeden rozdíl.
Hodně zábavy!


Úkol č.5 (Od 5 let)
Milé dětičky,
Pejsek Čmuchálek má pro Vás další spojovačku podle čísel. Pamatujete si jak tento úkol udělat? Přijdete na to co je na obrázku? Nápověda, létá to.

--

Drazí rodičové,
tento list, je vhodný dětem vytisknout. Děti budou čísla spojovat. Výsledný obrázek je letadlo.


Úkol č.6.
Milé dětičky,
Pejsek Čmuchálek, šel na dlouhou procházku do lesa. Líbilo se mu sledovat různé pachy zvířat. Najednou ale byla tma. Přes všechny vůně co nasál nedokázal vyčenichat cestu domů. Poraďte Čmuchálkovi, po které cestičce se má vydat.

--

Drazí rodičové,
tento úkol je vhodný dětem vytisknout. Jedná se o klasické bludiště. Obrázek (vlevo s boudou v pravém rohu) je jednoduchou verzí vhodný i pro malé děti. Obrázek vpravo, (obsahující kytičky, a pejsek je v prostředku), je náročný spíše pro starší děti.